Is het circus? Is het theater? Nee, LIMBO is Australisch circuscabaret. Vier jaar geleden startte Scott Maidment met de show en intussen reist hij er de wereld mee rond. Het is een uitdaging om vooraf goed uit te leggen wat het publiek voorgeschoteld krijgt, maar uiteindelijk kijken de mensen met open monden toe. Maidment: 'Wij zijn al vaker in Amsterdam uitgenodigd, maar nooit was de locatie precies goed voor ons. Dat is Boom Chicago wel. Het is bijvoorbeeld hoog genoeg voor onze sway poles.'

'Madonna heeft bij deze show inspiratie opgedaan'

Ach ja, die sway poles… Wie naar Madonna’s Rebel Heart Tour is geweest herinnert zich zeker de lange, buigzame palen (ook wel Chinese poolstokken genoemd) waarmee de dansers samen een choreografie deden.

Maidment: 'Madonna was bij LIMBO in Londen en heeft daar inspiratie opgedaan. Ik heb die act voor haar tour ontwikkeld. Het was geweldig om met haar en haar dansers te werken.'

Vuurspuwer
In LIMBO gaan de pole riders wel een stukje verder dan Madonna ooit aandurfde: Heather Holliday buigt haar paal zó ver door, dat ze zomaar drankjes uit de handen van het publiek kan pakken.

Holliday is ook vuurspuwer en zwaardslikker en heeft nog nooit één show gemist: 'Als ik ziek ben, kom ik toch gewoon. Dat hoort erbij. En ik raak niet zo snel geblesseerd, omdat ik geen acrobaat ben. Ik zou niet weten wat we moeten doen als mensen niet kunnen optreden.' 

Na zevenhonderd keer LIMBO te hebben opgevoerd, weten ze inmiddels wie het meest onmisbaar zijn: de muzikanten. De voorstelling wordt live begeleid met ongeveer vijftig verschillende muziekinstrumenten, waarvan er één zelfs speciaal voor LIMBO is gemaakt. Daar vind je niet snel even een nieuwe muzikant bij. Hoeft ook niet: nog nooit is er een show afgelast. The show must go on.

Voorgeborchte
Limbo is, behalve een schertsende benaming voor iemand uit Limburg, de plek tussen hemel en aarde: het voorgeborchte. In de rooms-katholieke theologie een aanduiding van het verblijf van de zielen die na het sterven niet toegelaten werden tot de hemelse glorie van Christus en ook niet naar de hel of het vagevuur werden gezonden. Alsof je van de woonkamer naar de wc wilt, maar in de hal wordt tegengehouden. En ook niet terug kunt. In 2007 zag de paus overigens in dat het voorgeborchte toch maar een verzinsel was en is deze kerkelijke theorie in de prullenmand verdwenen. En die prullenmand is overigens nog lang niet vol.

'Iedereen in ons team heeft zin om naar Nederland te komen'

Deze zomer is Boom Chicago bevolkt door knappe, gespierde acrobaten, zoals Hilton Denis, een acrobaat die ook nog eens goed kan tapdansen. Denis: 'Mijn hele familie danst. Op mijn vijftiende stuurden mijn ouders mij al naar een highschool for performing arts.'

Niet zonder succes: Denis deed eerder al mee aan So You Think You Can Dance en danste onder meer bij de MTV Awards en West Side Story. 'Als ik niet op tournee ben met LIMBO, ga ik terug naar Australië om mijn familie te zien en dansles te geven op de academie. Of ik werk aan mijn choreografie. Iedereen in ons team heeft zin om naar Nederland te komen.'

Maidment: 'LIMBO en de Nederlanders zijn een goede match, de show is extreem, grappig en verfijnd. Dat kunnen de Nederlanders wel waarderen. En omdat er geen dialoog in LIMBO zit, kunnen toeristen ook met een gerust hart komen.'

Van 22 juni tot en met 6 augustus 2017 in Boom Chicago. Kaarten (vanaf € 18,50) via limboamsterdam.com

Winnen
Gratis naar LIMBO? We mogen 5x2 tickets verloten voor de voorstelling op 25 juni om 17:00 uur. Kans maken? Mail naar win@gay.nl o.v.v. 'Limbo' en vermeld je naam, profielnaam en adresgegevens.