Crossing

Bekijk de trailer van Crossing, een transgender drama over lerares Lia die op zoek is naar haar verloren nicht Tekla

In maart te zien tijdens het Movies That Matter Filmfestival

Leestijd: 1 min

De gepensioneerde lerares Lia reist vanuit haar thuisland Georgië naar Istanbul om daar te zoeken naar haar verloren nicht Tekla. Terwijl ze door de straten zwerven van de Turkse stad, komen ze allerlei buitenstaanders tegen in dit ontroerende transgender drama. Daarover gaat de film Crossing, die in maart te zien is tijdens het Movies That Matter Festival. Bekijk hier alvast de trailer.

Lia, een gepensioneerde lerares uit Georgië, heeft beloofd uit te zoeken wat er met haar lang verloren nicht Tekla is gebeurd. Wanneer Lia van haar jonge buurman Achi hoort dat Tekla misschien Georgië heeft verlaten en in Turkije woont, vertrekken Lia en Achi samen om haar te vinden.

stad vol verbindingen

Bij aankomst in Istanbul ontdekken ze een prachtige stad vol verbindingen en mogelijkheden. Maar zoeken naar iemand die niet gevonden wil worden, is moeilijker dan ze hadden verwacht. Maar dan ontmoeten ze Evrim, een advocaat die vecht voor transgenderrechten. Terwijl Lia en Achi zich een weg banen door de steegjes van de stad, begint Tekla dichterbij te voelen dan ooit.

De vierde speelfilm van Levan Akin is emotioneel direct op een indrukwekkende manier. Twee aanvankelijk aarzelende vreemden overwinnen niet alleen hun ideologische maar ook hun interne grenzen op hun missie. De topografie van Istanbul speelt net zo’n belangrijke rol in deze lofzang op menselijkheid als het scala aan personages dat erin leeft. 

trailer

Bekijk hier de trailer van Crossing, die te zien is tijdens het Movies That Matter Filmfestival van 21 tot en met 25 maart 2025.

Powered by Labrador CMS