interview

Na het verlies van zijn man durft Francesco weer te daten: “Ik begrijp nu dat je maar één keer leeft”
Verder zonder hem
Twee jaar geleden trouwde Francesco met de liefde van zijn leven, Eric. Ze waren tien jaar samen en deelden een ongekende humor en zelfspot. Maar vlak voor hun grote feest in Sicilië sloeg het noodlot toe: Eric overleed plotseling, zonder duidelijke oorzaak. Sindsdien probeert Francesco zijn leven weer op te pakken, al voelt niets meer hetzelfde.
“Eric en ik waren tien jaar samen. Ik mis zijn humor nog dagelijks: hij nam zichzelf niet serieus en kon overal om lachen. Hij leerde me zelfspot, en dankzij hem durf ik veel meer.
Twee jaar geleden zijn we getrouwd voor de wet, vorig jaar zouden we het in Sicilië, waar ik vandaan kom, vieren met een groot feest. Elf dagen voor het feest is hij zomaar overleden, het is niet duidelijk waaraan. Misschien aan een hartaanval of iets met z’n hersenen. Destijds had ik niet het idee dat een autopsie iets zou uitmaken, ik kreeg Eric er niet mee terug.
Na zijn dood wist ik niet hoe ik mijn leven weer op moest pakken, het voelde alsof niets meer zin had. Ik ben niet suïcidaal, maar sinds Eric er niet meer is, heeft het leven voor mij alle glans verloren. Omwille van mijn ouders en vrienden heb ik de draad toch maar opgepakt. Eric zou het verschrikkelijk hebben gevonden als ik bij de pakken neer zou blijven zitten, al kan ik me niet voorstellen dat ik ooit weer zo gelukkig word als toen hij nog leefde.
“ik ben kieskeuriger, krijg geen vlinders in mijn buik”
Langzaamaan ben ik ook weer gaan daten. Dat deed ik in het begin vooral om nieuwe vrienden te maken en om mensen te leren kennen die compleet los staan van mijn leven met Eric. Dat is gelukt. Nu probeer ik verder te kijken, of ik misschien iemand tegenkom voor meer dan alleen seks of vriendschap. Ik merk dat ik veel kieskeuriger ben geworden. Ik heb leuke, aantrekkelijke mensen ontmoet, maar krijg geen vlinders in mijn buik.
Erics dood leerde me dat ik blijkbaar met zoiets heftigs als het verlies van een partner om kan gaan, dat ik sterker ben dan verwacht. Ik heb niet opgegeven en probeer iets van mijn leven te maken. Ik voel me vrijer: ik begrijp nu dat je maar één keer leeft, en dat je eruit moet halen wat erin zit.”
Styling: Jeroen Kamphorst | muah: Emma Blok | assistent styling: Grace Kapar / Jas: Goosecraft | polo: Filippo de Laurentiis | broek en laarzen: Tommy Hilfiger / alles via de ruilhoek